Ideekonkurss "Negavatt" (K, 6. veebruar 2019)
Ideekonkurss Negavatt otsib taas maailmamuutjaid!

Suured ideed saavad alguse väikestest mõtetest. Negavatt tuleb taas, et aidata Sinu keskkonnasäästu idee ellu viia!

Juba kuuendat korda toimuv ideekonkurss Negavatt ootab keskkonnasäästlikke ideid kõikidelt 18-30 aastastelt noortelt. Esitatava idee puhul võib tegu olla nii toote kui ka teenusega, mis aitab hoida keskkonda või kampaaniaga, mis aitab tõsta teadlikkust. Seda nii kodus, koolis, linnas või kogu maailmas!

Esitatav idee ei pea olema täiesti detailideni viimistletud, sest lõpliku lahenduse aitame Sul koos spetsialistidega reaalsuseks muuta. Lase oma mõttel vabalt ja piirideta lennata ning muuda maailma paremaks läbi elektri/soojuse/transpordi/toidu/jäätmete/riiete/vee/paberi säästmise!

Viie eelmise hooaja jooksul on Negavatile laekunud kokku 226 ideed, mille raames on näiteks Tartu Ülikoolis läbi viidud kraanivee joomise kampaania või jõusaali paigaldatud elektrienergiat tootvad jalgrattad, samuti on konkursilt tuule tiibadesse saanud võtmehoidjaks kokkuvolditavaid ja korduvkasutatavaid poekotte tegev Poko ning kontorite sisekliima süsteemide automatiseerimisega tegelev idufirma SmartVent. Oma projektidega lähevad jõudsasti edasi ka taaskasutatud materjalidest biolagunevat toidupakendit arendav Boxit, korduvkasutatavate kohvitopside mugavat ja kiiret pesemislahendust arendav Circup ning puidujääkidel baseeruvat 3D printimislahendust arendav 3Cular.

Esita oma idee 3. märtsiks lehel negavatt.ee ning võida selle elluviimiseks kuni 10 000 eurot!
Loe lisaks negavatt.ee või facebook.com/negavatt/

Noore Inseneri programm (N, 17. jaanuar 2019)
Tallinna Tehnikaülikoolis jätkub ka sel kevadel interdistsiplinaarne Noore Inseneri Programm, mille uude gruppi oodatakse uusi osalejaid (9. – 12. klasside õpilasi).
Programm on osalejatele tasuta ning esimene õppepäev toimub juba 2. veebruaril.

Noore Inseneri Programm on ellu kutsutud selleks, et tutvustada kooliõpilastele erinevaid insenerialasid.
Programm koosneb 12 õppepäevast, mille jooksul külastatakse ülikooli laboreid ning teostatakse välitöid looduskeskkonnas.
Osalejad võivad osa võtta nii üksikutest õppepäevadest kui ka kogu programmist tervikuna.

Noore Inseneri Programmi õppepäevi viivad läbi ülikooli erinevate teaduskondade ja instituutide spetsialistid:

Kevadiste õppepäevade toimumisajad
2. veebruar – Ehitus
9. veebruar – Vesi
16. veebruar – Robootika
23. veebruar – Teede projekteerimine, liikluse modelleerimine ja sildade ehitus
9. märts – Elektromehaanika
16. märts – Taastuvenergia
23. märts – Tootearendus
30. märts – Kütuse saamine, omadused ja kasutamine
6. aprill – Elukeskkonna materjalid
13. aprill – Geodeesia ja geoinformaatika
4. mai – Ventilatsioon
11. mai – Virtuaalreaalsus

Õppepäevade kellaajad: 10.00 – 15.00

Täpsem info ja registreerimine: https://www.ttu.ee/kooliopilasele/tehnoloogiakool/noore-inseneri-programm-3/registreerimine-50/

Essee- ja loovtöökonkurss 7.-12 kl õpilastele (E, 14. jaanuar 2019)
Eesti Õpilasesinduste Liit koostöös Eesti Vabariigi Välisministeeriumiga korraldab teist aastat järjest essee- ja loovtöökonkurssi. Konkurss „Murrame Piire“ toimub alates 08. jaanuarist kuni 14. veebruarini. Tegemist on konkursiga, kuhu ootame lisaks esseedele muid loovaid lahendusi nagu film, graafiline joonistus jne.

Eestis ja Euroopas on ärevad ajad. Peagi on tulemas Riigikogu ja Euroopa Parlamendi valimised. Brexit on jõudmas lõpule ning kõige tipuks on lauale tõusnud taas Ukraina ja Venemaa konflikt. Valitud on järgmised teemad, mille kohta ootame teie töid:
“Eesti liberaalse demokraatia edendamisel?”
Pagulaskriisi mõju keskkonnale”
“Kuidas saame aidata kaasa Ukraina kriisi lahendamisele?”
"Euroopa Liidu otsustusprotsessid: kas kauge reaalsus või reaalselt kaugel?”

Juhendis on välja toodud konkursi nõudeid puudutav info ning samuti teemad. Iga teemaga on kaasas mõned suunavad küsimused ja artiklid, millest on võimalik ideid ammutada. Juhendi leiad Eesti Õpilasesinduste Liidu kodulehelt.

Konkursil osalemiseks palume tööd saata aadressil esseekonkurss@opilasliit.ee

Parimatele on Välisministeerium ja Eesti Õpilasesinduste Liit välja pannud hinnalised ja kvaliteetsed tehnoloogia tooted ning palju muud põnevat.

Kutsume üles kõiki õpetajaid ja juhendajaid võtma ideest kinni ning liita konkurss tunnitöö sisse või mõnel muul viisil haridusega siduda. Parimad juhendajad ei jää tunnustuseta.

Rohkem infot:
www.opilasliit.ee/esseekonkurss

Lehekülg: 1

Kas sulle suusatamine meeltib?
Jah!
Ei!