Reinar Halliku Korvpalli Kool

AJALUGU JA EESMÄRK

Link RHKK lehele

Korvpallikoolile pandi nurgakivi 21. märtsil 2017 Iisakus neljapoolse hea tahte lepingu sõlmimisega Reinar Halliku KKEesti Korvpalliliidu ning Iisaku ja Mäetaguse valla vahel. Reinar Halliku nimelise Korvpallikooli eesmärk on edendada Virumaal korvpalli ning läbi spordi aidata kaasa eesti-ja venekeelsete laste lõimumisele.

2022 aastal koostöö Mäetaguse vallaga lõpetati ja Reinar Halliku korvpallikool leidis uue koostööpartneri Lääne Virumaal asuva Vinni valla näol. Korvpallikooli koduks on nüüd Vinni spordikeskus ja enamus meie noorkorvpalluritest omandab haridust Vinni Pajusti gümnaasiumis.

RHKK/Vinni Pajusti gümnaasiumis õpib ja treenib praegu 20 noorkorvpallurit vanuses 14 kuni 19 eluaastat. Poisse treenivad Reinar Hallik, Alessio Landra  ja alates 2022 septembrist ka legendaarne Andres Sõber. Meie võistkonnad osalevad Saku I liigas, G4S U18 ja U16 Eesti meistrivõistlustel ning U20 ja U16 rahvusvahelises EYBL sarjas.  Lisaks tehakse koostööd  BC Tarvase korvpallimeeskonnaga, kes osaleb lisaks Eesti meistriliigale ka PAF EstLat ühisliigas.