Konkurss Noortebänd 2017 (T, 25. aprill 2017)

851x315px_cover3.jpg

Hei, noor muusik!

Tahad esineda Eesti mainekamatel muusikafestivalidel ja televisioonis? Kuulda raadiost enda loodud muusikat? Soovid saada nõuandeid muusikatööstuse ekspertidelt? Saada koostööpakkumisi lemmikmuusikutelt?

Saada enda demo Noortebändi konkursile!

Noortebänd on Eesti olulisim ning suurima kõlapinnaga bändikonkurss, mis loob parimaid tingimusi noorte muusikute mitmekülgseks arenguks ning pakub uutele tulijatele avalikkuse kõrgendatud tähelepanu.

Noortebänd 2017 demovoor kestab 27. märtsist 31. maini.

Ootame osalema kõiki kuni 26-aastaseid muusikuid nii bändiga kui üksi, kuid repertuaar peab olema omalooming.

Aastate jooksul on konkursilt läbi käinud nimed nagu Karl-Erik Taukar, Joosep Järvesaar, The Boondocks, Ziggy Wild, Sibyl Vane, Frankie Animal, Andres Kõpper ning paljud teised.

Tule ja tee oma unistused teoks!

Tutvu reglemendiga ning registreeri end konkursile  www.noorteband.ee.

Vaata ka: www.facebook.com/noorteband.page

Tervitades,

Pilleriin Raudam

Noortebänd 2017

E-mail: pilleriin@noorteband.ee

Menubändi Põhja-Tallinn konkurss (R, 21. aprill 2017)

Õhtuleht teeb seda jälle! Teist aastat järjest muudame ühe Eesti klassi/kooli lõpupeo unustamatuks, seekord toome nende juurde esinema menubändi Põhja-Tallinn. Kõlab hästi? Vaata bändi videotervitust siit: http://www.ohtuleht.ee/ptln/

Mulluse osalejana loodame teie kooli osavõttu ka tänavu!;) Osalemiseks tuleb oma klassi-või koolikaaslastega teha ühest vabalt valitud Põhja-Tallinna laulust oma versioon ja saata video hiljemalt 7. maiks (k.a) meiliaadressile ptln@ohtuleht.ee.

PS. Video võib täiesti vabalt olla ka telefoniga filmitud, kui idee on hea. Põhiline on osaleda, sest lõppkokkuvõttes otsustab aktiivsus hääletamisel. Kindel on see, et see koolilõpupidu ei ununeks kunagi!

PPS. Mulluse võitjakooli intervjuu, kuidas neil video tegemine kulges: https://goo.gl/7EVJlM

NB. Tänavu on reeglites üks oluline muudatus, mis peaks kõigi võiduvõimalusi suurendama. Nimelt võidab kool kelle videol on enim like/meeldimisi!
Lugupidamisega,

Sten-Erik Unt
AS SL Õhtuleht
Veebiturundusjuht
Narva mnt 13, 10151 Tallinn
Tel: 614 40495070403
sten.unt@ohtuleht.ee
www.ohtuleht.ee
digileht.ohtuleht.ee

Klassiekskursioonide konkurss #MeieReis (K, 12. aprill 2017)
Tervitused teie kooliperele!

Kindlasti korraldatakse igal aastal ka teie koolis hulk vahvaid klassiekskursioone, mis nõuavad Teilt väga palju aega, pühendumust ja planeerimist. Andkem seekord see ülesanne ja võimalus õpilastele!

Alanud on klassiekskursioonide konkurss #MeieReis, mille võitjad saavad planeeritud ekskursiooni TASUTA!

Konkursi raames kutsume õpilasi koos õpetajaga looma võimalikult terviklikku ja huvipakkuvat ekskursiooniprojekti - just sellist, mis neile endile meeldiks ja kasulik oleks. Eesmärgiks on arendada kooliõpilaste finantskirjaoskust - planeerides eelarvet ning mõeldes rahatarkuse peatükkidele anname noortele võimaluse luua oma reis ja omandada selle käigus olulisi oskusi ja teadmisi. Nii saavad õpilased praktilise kogemuse projektimeeskonnana töötamise, projekti koostamise ja eelarve planeerimise vallas.

#MeieReis konkursi peaauhinnaks on parimate reisiprojektide kogumaksumuse tasumine. Parim ekskursioon valitakse välja igas kooliastmes (1.-3. klass, 4.-6. klass, 7.-9. klass, 10.-12. klass). Lisaks valitakse välja publiku lemmik, kelle auhinna on välja pannud Eesti Rahva Muuseum. Konkursi on ellu kutsunud Swedbank. Eriauhinnad on välja pannud ka Eesti Terviserajad, Jääaja Keskus, TTÜ Mektory Tehnoloogiakool, Energia Avastuskeskus, Vudila Mängumaa, Vibulahing.ee, Kiviõli Seiklusturismi Keskus ja Eesti Pank.

Osalemiseks pole vaja teha muud, kui koos klassiga esitada reisi projekt veebileheküljel https://kukkur.swedbank.ee/meiereis/ ja filmida üles klassi tutvustav lühivideo.

Lisainfot saab konkursi kodulehelt või aadressilt meiereis@swedbank.ee

Teeme sel aastal klassiekskursiooni teisiti!

Kati Voomets
Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse juht

Keelt koguma. (T, 4. aprill 2017)
Kutse koguma lühilugusid kohalikust keelest
Eestis on erinevates kohtades avaldatud murdesõnastikke, tehtud keelealaseid  uurimistöid, sealhulgas ka kuuldavasti viru keele kohta..Mitmete koostööpartnerite ettepanekul alustab instituut  ettevalmistusi uurimusteks viru keele kasutusest, selleks kutsub instituut koostöös emakeeleõpetajate ainesektsiooniga esitama sõnu, lugusid ja ütlusi.
Lugusid võib esitada kirjalikult või helisalvestusena, kuid need peavad sisaldama näiteid kohaliku keele kohta, olgu need siis üksikud sõnad, fraasid, kõnekäänud, lühijutud või muu. Näiteks vana viru murdekeel või midagi muud sellele kandile omast (v.a võõrkeel), mis erineb ametlikust eesti (kirja)keelest. Samuti võivad olla  sõnad, fraasid, mida on kasutanud ja kasutab ainult perekond, suguvõsa, kogukond või küla.
Praeguseks on laekunud näiteks selliseid sõnu: murened (saiapuru), kartulipilgud (praekartulid), plinikuogid (pannkoogid), la ta kiegu (las ta keeb), keriku kiemut ja reije riemut (kirikus ja tööl samade riietega), komplimentima (komplimente tegema) ja potsu (omlett).
Kogutud materjalile palume lisada andmeid sõnade autori, koguja ja koha kohta koos selgitavate märkustega, mis tähenduses või olukorras seda kasutati, milline on selle päritolu, kuidas on autor selle saanud.

Osalema kutsutakse nii koolinoori kui täiskasvanuid.
Märkimisväärsemad tööd avaldatakse instituudi kodulehel.
Täiskasvanuid ja koolinoori tunnustatakse eraldi auhindade ja meenetega.

Materjale kasutatakse Viru Instituudi hilisemates kultuuriloo-alastes trükistes. Konkreetsel juhul võetakse eraldi ühendust nende avaldamise taotlemiseks.

Tööd palume saata elektrooniliselt aadressil marge@viruinstituut.ee hiljemalt 31. maiks 2017.
Info kodulehel http://viruinstituut.ee , Marge Lepik,   tel 5054319

7-26 AASTASTE NOORTE IDEEDE TOETUSFOND (E, 19. september 2016)
Nopi üles

Lehekülg: 1