Filmifestival (R, 15. september 2017)
Filmifestival KINO MAALE
Pressiteade
29. mai 2017

Tapa vallas loodud uus filmifestival KINO MAALE kutsub koolilapsi animatsioonitöötubadesse

Filmifestival KINO MAALE (endise nimega Priit Pärna animafilmifestival) korraldab tänavu koolilastele ja noortele animatsioonitöötube, kus kõikidel osalejatel on võimalus arendada oma loovust ja jutustada erinevaid lugusid animatsioonikeeles.

Animatsioonitöötoad toimuvad teisipäevast neljapäevani, 09.–11. oktoobril         kl 12–16 Tapa Gümnaasiumis (Pargi 12, Tapa) ning töötubades õpitakse sel korral joonisfilmi, nukufilmi/lamenuku ja eksperimentaaltehnikaid. Töötubadesse registreerumine on avatud reedeni, 6. oktoobrini 2017 https://goo.gl/forms/OW8CbMTXQOn7DEAb2 ja tel 53037660. Töötube viib läbi Filmifestival KINO MAALE koostööpartner MTÜ Nukufilmi Lastestuudio Töötubades osalemine on tasuta.

Töötubadest saavad osa võtta Tapa valla, Arenduskoja Leader piirkonna,  naabervaldade, Lääne-Virumaa, aga ka kõikide teiste Eesti piirkondade lapsed ja noored vanuses 5–19 eluaastat, oodatud on ka filmihuviliste vanemad ja õpetajad/juhendajad.

Kõik töötubades valminud filmid osalevad ka konkursil. Välja antakse Grand Prix ja palju eriauhindu. Konkursitulemused tehakse teatavaks festivali galal laupäeval, 28. oktoobril 2017 Tapa Kultuurikojas (Turu 8).

Aastatel Tapa valla ja Nuklufilmi Lastestuudio koostöös korraldatud Priit Pärna animafilmifestivalil aastatel 2012–2016 osales animatsioonitöötubades kokku üle 450 noore ja täiskasvanu, kelle fantaasialend kestab kokku ligi 170 erinevas animatsioonis kogupikkusega 105 minutit.

Töötubade lisainfo:
Eva Kristjuhan
Nukufilmi Lastestuudio juhataja
tel: 53037660
e-post: info@nukufilmilastestuudio.ee
www.nukufilmilastestuudio.ee

Tänavu 2017. aasta aprillis asutatud Filmifestival KINO MAALE toimub ajavahemikus 09.-29. oktoober 2017 ja on pühendunud animatsioonile ja Nukufilm 60 sünnipäevale. Filmfestival alustab lähiaastatel ka (lühi)mängufilme ja dokumentaalfilmide näitamist. Filmifestival KINO MAALE kannab aastatel 2017-2018 EFFE kvaliteedimärki.

Filmifestivali KINO MAALE toetavad Tapa vallavalitsus, MTÜ Tapa Linna Arengu Selts, PRIA Leader-programm ja Arenduskoda, SA Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital Lääne-Virumaa Ekspertgrupp, Lääne-Virumaa Omavalitsuste Liit, jt

Festivali üldinfo:
Indrek Jurtšenko
Filmifestival KINO MAALE
tel: (+372) 5290 785
e-post: indrek.jurtsenko@tapa.ee
www.kinomaale.ee

Filmikonkurss "Seltsis segasem" (T, 12. september 2017)

Filmikonkurss „Seltsis segasem“

Head noored filmihuvilised!

Eesti Kultuuriseltside Ühendus kutsub noori osalema lühifilmide konkursil „Seltsis segasem.“ Konkursil osalemiseks tuleb teha ühest seltsist, kelle jaoks on oluline hoida eesti kultuuripärandit, 3–5 min pikkune lühifilm, kus tutvustatakse vabas vormis selle seltsi tegevust.

Kas Sina tead, mis on selts? Millega seal tegeletakse? Miks inimesed tahavad osaleda seltside töös?

Leia oma kodukohas üles üks selts ja võta videole mida ja kuidas seal tehakse. Püüa kinni see, kuidas seltsid aitavad hoida eesti keelt ja kultuuri – tantsu, laulu, pillimängu, kodukoha olulisi paiku, lugusid ja tarkusi aegade tagant ning toetavad kodukoha arengut.
Usu, seltsiliikumine on huvitav ja sellega tasub lähemalt tutvuda!

Filmi pikkus: 3–5 minutit
Filmi esitamise tähtaeg: 15. oktoober 2017

Lae oma film YouTube´i keskkonda ning edasta link ja info filmi kohta Eesti Kultuuriseltside Ühendusele aadressil kultuuriseltsid@gmail.com.

Lisa lingile järgmised andmed:
• Filmi autor(id), vanus(ed)
• Autori(te) kontaktandmed: nimi, telefon ja meiliaadress
• Filmis esitletud seltsi nimi ja seltsi esindaja kontaktandmed

Osaleja annab videot või videoid võistlusele esitades korraldajatele õiguse videoid tasuta kasutada (avaldada veebis).

Tunnustamine
Konkursi preemiafond on 500 eurot. Paremaid filme autasustatakse kahes vanusekategoorias:
• kuni 16aastased
• 17–26aastased

Peaauhinnad valib Eesti Kultuuriseltside Ühenduse poolt koostatud žürii, lisaks valitakse ka rahva lemmik ja antakse välja palju eriauhindu.

Võitjate väljakuulutamine toimub avalikul sündmusel novembris 2017 (koht ja aeg täpsustamisel).

Lisainfo:
Margit Reinkubjas
Filmikonkursi projektijuht
Tel: 522 6248
E-mail:kultuuriseltsid@gmail.com
www.kultuuriseltsid.ee

Konkurss (K, 6. september 2017)
Noorte kujutava kunsti võistlus

Lehekülg: 1

Mida ma Halloweenil teen?
Teen sõpradele kolli.
Lihtsalt olen kodus.